isf 10 Sierpień, 2018 0

Pełna księgowość daje pełno możliwości.

Dla większości z nas pełna księgowość to koszmar, horror i coś, z czym nie życzymy się spotkać nawet największemu wrogowi. Jednak specjaliści ( link ) zapewniają, że wcale nie jest tak straszna. Kto ma obowiązek prowadzenia pełnej księgowości?

Praktycznie każdy podmiot gospodarczy, którego dochody przekraczają 2 000 000 euro rocznie. Oczywiste jest to, że jeżeli firma operuje tak dużymi kwotami, rozliczeniem powinny się zajmować biuro rachunkowe. Dzięki prowadzeniu pełnej księgowości mamy pełną kontrolę nad finansami firmy, co pozytywnie wpływa na jej rozwój. Jeżeli cokolwiek nas niepokoi, możemy skorygować to dzięki analizie księgowości.

Pełna księgowość pozwala na uzyskanie dokładnych informacji dotyczących przepływów pieniężnych, daje możliwość stałego monitorowania zmian, które zachodzą w przedsiębiorstwie, daje możliwość ustalenia własnej polityki rachunkowości oraz bieżącej kontroli stanu finansowego.

Jednak pełna księgowość ma również swoje wady – powoduje wyższe koszty prowadzenia księgi rachunkowej, posiada dość skomplikowany i rozbudowany system, prowadząc pełną księgowość, trzeba się stosować do licznych przepisów dotyczących rachunkowości.

Oprogramowanie do pełnej rachunkowości również kosztuje więcej niż każde inne oprogramowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *